Lopičić dobila 75.000, Stanković, Rastoder i Kovačević po 40.000 * Homofobna saopštenja pisao lider Fronta * Za izbore je najvažnije da zaustavimo DPS u krađi * Tužilaštvo i policija se udružili da sakriju prebijanje * Primitivni obračun režima * Pali u finišu * Radnike tjeraju da rade vikendom, bez opreme i na 40 stepeni
  Izdanje: 16-08-2019

Dragoje Vlahović, direktor NVO „Prijatelji život:
– Vrane su nam popile mozak kada ubijamo rode.

Plavuša se jada prijateljici:
- Ah, treblo bi da se nađem s dečkom, ali sam potpuno zaboravila je li u 8:30 ili u 3:80!

Haso kaže Muju:
- Joj, jarane, kakav mi je vic ispričala tvoja Fata juče.
- Čekaj, ba, otkud moja žena sa tobom, nije mi rekla.
- Ma u autobusu bolan, slučajno se sreli, ali kad mi je ispričala vic umal’ nisam pao sa kreveta od smijeha.

Sport - datum: 2019-08-15 ZETA SLAVILA POD MALIM BRDOM
Strijelac: Balša Goranović Sekulić i Goranović srušili Petrovčane
Nakon tri odigrana kola fudbaleri Petrovca još nisu osjetili slast pobjede. Bolji od „nebeskoplavih” bili su juče igrači Zete, koji su zasluženo slavili sa 2:0.
- Moram biti zadovoljan osvojenim bodovima, jer se zna koliko je svima neugodno gostovanje pod Malim brdom. Mi smo i u prva dva kola imali prilika, ali nam je falila realizacija. Večeras je proradila baš kad treba. Postigli smo golove na vrijeme i kontrolisali meč do samog kraja- kazao je Dejan Roganović, šef stručnog štaba Zete.
Petrovac je meč počeo nešto agresivnije pa su u 8. minutu prvi priprijetili. Stefan Đorđević je dobro šutirao, ali je lopta završila pored gola. Samo dva minuta kasnije uzvratio je Nemanja Sekulić sa distance, međutim njegov šut je završio pored okvira gola. U 12. minutu Zećani su organizovali brzu kontru, loptu je ubacio ispred gola domaćih Sekulić sa desne strane, ali je loše reagovao Stefan Vukčević. Ponovo je Sekulić u 22. minutu pokušao da iznenadi domaćeg golmana, kada je lopta završila pored samog gola. Uzvratio je Petar Vukčević u 28. minutu, međutim ni on nije bio precizan. Gosti su bolju igru krunisali u 32. minutu kada je Sekulić konačno namjestio nišansku spravu i udarcem iskosa sa desne strane donio prednost svojoj ekipi od 0:1. Zećani su se radovali i u 44. minutu. Nakon greške u odbrani Petrovca po lijevoj strani, uslijedila je rutinska realizacija Balše Goranovića za 0:2.
Zećani su u drugom poluvremenu dobro čuvali stečenu prednost, kontrolisali igru, a povremeno pokušavali da još koji put ozbiljnije zaprijete domaćem golmanu Miroslavu Orliću. U 74. minutu Balša Goranović je pokušao da iznenadi golmana Miroslava Orlića, ali je lopta završila iznad prečke.
I domaći fudbaleri su ulagali velike napore u pokušaju da poravnaju rezultat. Međutim, sigurna odbrana Zete nije dozvoljavala nikakvo iznenađenje. Napadi „nebeskoplavih” su se završavali ispred šesnaesterca gostiju. Ipak, u 71. minutu lijepa prilika za domaće. Zbog zadržavanja lopte od strane golmana Zorana Akovića, sudija Milovan Milačić je dosudio indirektan udarac. Šutirao je Petar Vukčević, ali je lopta pogodila živi zid. Do kraja utakmice dvije izgledne prilike za domaće. Rezervista Bojan Kopitović nije uspio da pogodi mrežu Akovića u 87. i u prvom minutu nadoknade vremena.
-Naravno da ne možemo biti zadovoljni. Očekivali smo da ćemo danas osvojiti sva tri boda. Međutim našim greškama, naročito kod drugog gola, doveli smo sebe u situaciju da izgubimo meč. Imali smo par prilika, mogli da se vratimo u igru, ali sve je uzalud kad se samo golovi broje. Čestitam Zeti na zasluženoj pobjedi - istakao je Željko Mrvaljević, pomoćni trener Petrovca.
D.S.

Petrovac- Zeta 0:2 (0:2)
Stadion: Pod Malim brdom. Gledalaca: oko 250. Sudija: Milovan Milačić (Kotor) 2. Pomoćnici: Jovica Tatar (Podgorica) 2 i Miodrag Brajović (Podgorica) - 2. Strijelci: Sekulić u 32. i Goranović u 44. minutu. Žuti kartoni: Ražnatović (Petrovac), S. Krstović, Sekulić (Zeta)
PETROVAC: Orlić 1, Milić 1, Ražnatović 0,5 (od 60. Kopitović), Klikovac 0,5 (od 60. Merdović), Kalačević 1 (od 60. Marković), Vukčević 1, Rajović 1, Đorđević 1, Kajević 1, Tačibana 0,5, Kalezić 1.
ZETA: Aković 1,5, Ceklić 1, Krstović 1,5, Bošnjak 2 (od 73. Lambulić), S. Vukčević 1 (od 68. Jamoa), Đ. Vukčević 1,5, Sekulić 2 (90+1 Knežević), Baošić 1,5, Goranović 1,5, Milojko 1,5, Tuzović 1.
Igrač utakmice: Nemanja Sekulić (Zeta) - 2.